Laureaci Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy w roku 2002: JULIANNA AVDEEVA – I MIEJSCE, RAFAŁ BLECHACZ – II MIEJSCE. Laureatami Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie: RAFAŁ BLECHACZ – I MIEJSCE 2005r., JULIANNA AVDEEVA – I MIEJSCE 2010r.

Avdeeva jest laureatką I nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów„Arthur Rubinstein in Memoriam” (Bydgoszcz w 2002 r.)

Yulianna Avdeeva zwyciężyła w XVI Międzynarodowym  Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. (Warszawa, 2010 r.)

od-rubinsteina-do-chopina-1.jpg

„Z Polską wiąże się mój pierwszy wyjazd za granicę, gdy miałam osiem lat. A w 2002 r. wygrałam V Konkurs „Artur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy. Poznałam wtedy Rafała Blechacza, który zajął drugie miejsce. Dziś oboje jesteśmy zwycięzcami Konkursu Chopinowskiego. Niesamowite.” - Yulianna Avdeeva
(wypowiedź z wywiadu, Gazeta Wyborcza z dnia 23-24.10.2010)

gazeta.jpg

YULIANNA AVDEEVA

Rosyjska pianistka Yulianna Avdeeva zwyciężyła w XVI Międzynarodowym  Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w roku 1990 w Szkole Muzycznej im. Gniesinych pod kierunkiem Eleny Ivanovej w swoim rodzinnym mieście. Obecnie studiuje w Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych w klasie prof. Vladimira Troppa. Jednocześnie kształci się w Hochschule für Musik und Theater w Zurychu (Szwajcaria), gdzie od października 2006 roku jest asystentką prof. Konstantina Scherbakova. Pianistka koncertowała w Moskwie, w wielu innych miastach Rosji oraz kilkudziesięciu krajach, m.in. w Austrii, Wielkiej Brytanii, USA, we Francji, w Niemczech, Izraelu, Belgii, Japonii, Grecji, we Włoszech i w Południowej Afryce. Występowała w słynnych salach, jak choćby Bösendorfer-Saal w Wiedniu czy Barbican Center w Londynie. Yulianna Avdeeva jest laureatką I nagrody w V Konkursie „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy w 2002 r.

Rafał Blechacz - laureat II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam" (Bydgoszcz w 2002 r.)

Rafał Blechacz zwyciężył w XV Międzynarodowym  Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2005 r.)

od-rubinsteina-do-chopina-2.jpg

RAFAŁ BLECHACZ

W październiku 2005 roku bezapelacyjnie zwyciężył w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Pianista otrzymał również wszystkie nagrody specjalne: Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, Towarzystwa im. F. Chopina za najlepsze wykonanie poloneza, Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu oraz  nagrodę specjalną ufundowaną przez Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty.

Artysta, uczestnicząc w festiwalach i konkursach na całym świecie, zdobył wiele nagród i wyróżnień, a wśród najważniejszych jest:  II nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (2002). Złoty Medal na Konkursie Chopinowskim otworzył artyście drzwi do najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata.

Złoty Medal na Konkursie Chopinowskim otworzył artyście drzwi do najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. Jego występy spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków. Koncertował  z wieloma orkiestrami symfonicznymi, współpracując z wybitnymi dyrygentami takimi jak: Valery Gergiev, Mikhail Pletnev, Charles Dutoit, Dawid Zinman, Marek Janowski, Jerzy Maksymiuk. Za swoją dotychczasową działalność artystyczną w lipcu 2010 roku otrzymał prestiżową nagrodę Premio Internazionale Accademia Musicale Chigiana (Siena) przyznawaną przez międzynarodowe jury krytyków muzycznych. 29 maja 2006 roku artysta podpisał ekskluzywny kontrakt z niemiecką wytwórnią fonograficzną Deutsche Grammophon. Jest drugim w historii, po Krystianie Zimermanie, Polakiem związanym z tą prestiżową firmą.

od-rubinsteina-do-chopina-3.jpg

JURYV Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in Memoriam" (2002)

ADAM HARASIEWICZ, Polska/Salzburg – przewodniczący
YUKO KAWAI, Japonia
EWA OSIŃSKA, Polska
ALEXEI BOTVINOV, Ukraina
JERZY GODZISZEWSKI, Polska
IAN HOBSON, USA
JAN POPIS, Polska (dyrektor artystyczny)
EWA STĄPOREK POSPIECH (dyrektor konkursu)
EWA RUBINSTEIN  – honorowy przewodniczący konkursu

Facebook

Kontakt

Sekretariat Konkursu
"Arthur Rubinstein In Memoriam"


Państwowy Zespół Szkół Muzycznych
85-080 Bydgoszcz
ul. Andrzeja Szwalbego 1

tel./fax: + (48 52) 322 97 18
e-mail:
dyrektor@szkolamuzyczna.bydgoszcz.pl
janpopis@wp.pl

 

 

 


Sponsorem strony jest:
RADA RODZICÓW
PZSM W BYDGOSZCZY


Copyright © Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy